«Καθάρισε» ο Χατζηγρηγορίου!

Με τον Τάσο Χατζηγρηγορίου να πετυχαίνει δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, η Δόξα Βαλανίδας «άλωσε» την έδρα του Ηρακλή Πλατανουλίων επικρατώντας του με 3 – 1.

Μετά και το σημερινό διπλό η Βαλανίδα έφτασε τους εφτά βαθμούς και βρίσκεται στη 3η θέση του 1ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, την ώρα που τα Πλατανούλια παρέμεναν στον έναν βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς, βάζοντας δύσκολα στους αντιπάλους τους. Ο Βαλιώτης σημάδεψε σωστά και έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας ανοίγοντας το σκορ.

Ο Λάζος εκτέλεσε φάουλ έξω από τη περιοχή και πλάγια δεξιά, η μπάλα έφτασε στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, ο Δαούτης έκανε τη κεφαλιά και ο επερχόμενος Σπανός από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 για τους γηπεδούχους.

Ενώ λίγο αργότερα και πάλι με τον Σπανό, η Ηρακλής «άγγιξε» την ανατροπή. Ο σκόρερ επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, η μπάλα έφυγε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και με δεύτερη προσπάθεια ο γκολκίπερ τη μπλόκαρε.

Η απάντηση της Δόξας Βαλανίδας στα… δοκάρια ήρθε τρία λεπτά μετά. Ο Παλάντζας επιχείρησε να δώσει το προβάδισμα και πάλι στην ομάδα του, όμως είδε τη προσπάθειά του να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο… Χατζηγρηγορίου για την Δόξα Βαλανίδας. Ο οποίος πρώτα στο 49′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 52′ ο ίδιος παίκτης και πάλι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3.

Στη συνέχεια της αναμέτρησης τίποτα δεν άλλαξε και, με τη Δόξα Βαλανίδας να πανηγυρίζει το διπλό με 1 – 3.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Αγοράστος (46′ Καρκατζιάς), Μάρκος, Μαυρίδης (61′ Δεσπόπουλος), Μαμάκος, Δαούτης (72′ Ριζάκης), Λάζος Γ., Λάζος Β. (61′ Σιούλας), Τσικριτσής, Τσεκούρας, Σπανός, Σακογιάννης.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Χαλίλ, Καρβέλης Αντ. (46′ Αρσένης), Τσιαμούρας (62′ λ.τ. Κατσαβός (80′ λ.τ. Ρακιντζόγλου)), Παλάντζας Ν., Θάνος, Σκριάπας, Τέλιος, Βαλιώτης (80′ Καρβέλης Γ.)), Χατζηγρηγορίου, Καραγιάννης (62′ Αργύρης).