«Καθάρισε» στο δεύτερο ο Ιπποκράτης

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ιπποκράτης έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Δόξας Βαλανίδας και συνέχισε νικηφόρα στην 16η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έβαλαν δύσκολα στους ποδοσφαιριστές του Ιπποκράτη, καθώς οι φιλοξενούμενοι αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να βρουν τον τρόπο για να διασπάσουν την αντίπαλοι άμυνα. Έτσι οι παίκτες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να έχουμε σκορ στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος όμως, τα πάντα άλλαξαν λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Πιο συγκεκριμένα ήταν το 61ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μπάσιο με ένα τρομερά δυνατό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου  να αντιδράσει Μελετιάδη και άνοιξε το σκορ για τον Ιπποκράτη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κλειδώσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ήταν το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Ζυγούρης με μία αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2 για την ομάδα του.