«Καθάρισε» στο δεύτερο το Μελισσοχώρι!

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου επικράτησε του Προμηθέα Λάρισας με 3 – 0 εκτός έδρας.

Αυτή ήταν και η πρώτη του νίκη για φέτος, φτάνοντας αισίως τους 4εις βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη ο Προμηθέας έμεινε στην τελευταία θέση, χωρίς να έχει πάρει ακόμα βαθμούς.

Όπως είπαμε το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποιο γκολ με τους παίκτες των δύο ομάδων να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να υπάρχει σκορ στην αναμέτρηση.

Όλα άλλαξαν στην επανάληψη με τους παίκτες του Μελισσοχωρίου να μπαίνουν δυνατά. Στο 55′ κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Λιάγκας, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έριξαν ρυθμό και κατάφεαν στο 70′ να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Ζαφειρίου. Ενώ το τελικό 0 – 3 διαμόρφωσε και πάλι ο Λιάγκας με το 2ο προσωπικό του τέρμα στο 90’+3′.

Οι άνθρωποι του Προμηθέα «φωνάζουν» για τη φάση του 62′, εκεί που ζήτησαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού του Αστέρα Μελισσοχωρίου κι ενώ το σκορ ήταν 0 – 1 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Τέλος, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου είχε και δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες με τους Αντώνη Δανιλούλη (7′) και Χρήστο Αγγελακόπουλο (43′) στο δοκάρι, ενώ αφιερώνουν τη πρώτη και σημερινή νίκη στον άτυχο ποδοσφαιριστή της ομάδας, Αντώνη Δανιλούλη που υπέστη διάστρεμμα α’ βαθμού και αποχώρησε από το ματς τραυματίας…

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Γκόβαρης, Κατσικάρης, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Παπαδόπουλος (60′ Μακρίδης), Σεΐζης, Κώστας, Δολμές, Κυριακάκης, Τσιπλικιάρης, Ρούτσι (74′ Δημητρακόπουλος).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Παπαδημητρίου (75′ Μπιρόλ), Γουργιώτης, Κολοβός, Αβδουλάς (75′ Θεοχαρίδης), Καραμάνος, Χαρούλης (72′ Διαμαντής), Αγγελακόπουλος, Ζαφειρίου, Λιάγκας, Δανιλούλης (15′ λ.τ. Πλης).