«Καθάρισε» τον Τύρναβο η Γιάννουλη

Σε ένα ματς με καλό και γρήγορο ρυθμό, η Δήμητρα Γιάννουλης επικράτησε εντός έδρας με 4 – 1 του Τυρνάβου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και να πάρουν το προβάδισμα, ενώ είχαν και οριζόντιο δοκάρι σε μακρινό σουτ του Κουρούτσαλη. Λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου και πιο συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζηγρηγορίου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από πανέμορφη ατομική ενέργεια και έκανε το 1 – 0 που ήταν σκορ στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο ακριβώς τρόπο κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο 50ο λεπτό, με έξοχο τελείωμα. Για να έρθει έξι λεπτά αργότερα, ο Δαούλας μετά από ασίστ του Καρελά, να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 με όμορφη προσπάθεια. Η απάντηση του Τυρνάβου ήρθε στο 70ό λεπτό, με τον Πατρίκου να μειώνει σε 3 – 1.

Ενώ το τελικό 4 – 1 πραγματοποίησε ο Γραβάνης με ωραίο πλασέ από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από ωραίο ανέβασμα και σέντρα του Μπλιάμπλια στο 82′.