Καθυστερημένο “check-in” η Ανθούπολη

Η ομάδα της Ανθούπολης ήταν εκείνη που πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης στον θεσμό του Κυπέλλου κόντρα στον Αστέρα Μελισσοχωρίου (2 – 1), αφού χρειάστηκε πρώτα και ο έξτρα χρόνος της παράτασης (1 – 1 κανονική διάρκεια).

img_0377

Ο Γκουντουμάνης των γηπεδούχων από μοιραίος παίκτης στο πρώτο ημίχρονο, έγινε ο ωραίος της αναμέτρησης όταν τρία λεπτά πριν από το φινάλε και της παράτασης με προβολή έδωσε το προβάδισμα και την πρόκριση στην ομάδα του Περικλή Τσεκούρα.

img_0392

Στην φάση του 25′ ο Γκουντουμάνης όμως ήταν ο αρνητικός πρωταγωνιστής, μιας και ανέτρεψε τον Νούσιας μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον κ. Βασιλό να δείχνει την άσπρη “βούλα” του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λιάγκας για να δώσει το προβάδισμα στον Αστέρα Μελισσοχωρίου.

img_0383

Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρεσαν πριν από το ημίχρονο και ισοφάρισαν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Ο Χαλιμούρδας κέρδισε πέναλτι στο 45ο λεπτό από τον Κωστούλη και ο Κόγιος που ανέλαβε την εκτέλεση του δεν λάθεψε κάνοντας το 1 – 1. Ένα σκορ το οποίο και δεν άλλαξε έως και το φινάλε και του δευτέρου μέρους.

img_0381

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στον έξτρα χρόνο της μισής ώρας. Εκεί όπου τον γόρδιο δεσμό και την λύση για τους “βυσσινί” έδωσε ο Γκουντουμάνης. Ο Χαλιμούρδας σοτ 117′ έκανε ένα γύρισμα από αριστερά και ο Γκουντουμάνης με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 2 – 1, δίνοντας παράλληλα και το εισιτήριο της πρόκρισης στην ομάδα του Περικλή Τσεκούρα.

img_0365

Ανθούπολη (Περικλής Τσεκούρας): Μπλαντέμης, Χατζηρούφας, Κυριακόπουλος (46′ Κυπαρίσσης (93′ λ.τ. Τσότσικας)), Ντουρουντάκης, Γελαδάρης (95′ Δημόπουλος), Παυλίδης, Γκουντουμάνης, Τσιάμης, Τούλιας, Κόγιος, Χαλιμούρδας.

img_0373

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Βαλώζος, Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Καραπέτσας, Παπαϊωάννου, Κωστούλης (70′ Γκέφος), Παπαδημητρίου (60′ Ζαφειρίου Ν.), Λιάγκας, Κουτσογιάννης (46′ Ευαγγέλου), Νούσιας.