Και «τετράστερη» και κορυφή για την Δόξα Υπέρειας!

Την κορυφή του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας «πάτησε» η Δόξα Υπέρειας, κερδίζοντας με 4 – 0 την Α.Ε. Μάνδρας στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής.

Η ομάδα των Κώστα και Τάκη Ρόφαλη έφτασε τους 11 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στην πρώτη θέση του 3ου Ομίλου μαζί με την Φορτούνα Κουτσόχερου που δεν κέρδισε στο ντέρμπι την Πελασγιώτιδα (0 – 0).

Στον αντίποδα, η ομάδα του Χρήστου Λιάπη έμεινε με τους δύο βαθμούς στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας της κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Πίσλι με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και αφού εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Αρσενόπουλου. Πριν το ημίχρονο και στο 35′ οι γηπεδούχοι πήραν «αέρα» δύο τερμάτων χάρις στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Σιδηρόπουλου.

Στην επανάληψη και στο 62′ ο Πολύζος με σουτ από τα όρια της περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, για να έρθει στο 81′ ο Πίσλι και πάλι να κλείσει τον… «χορό» των τερμάτων με πλασέ από πλάγια θέση έπειτα από γύρισμα του Σιδηρόπουλου.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Ρόφαλης): Σκαντζούρης, Τσιούρης Γ. (46′ λ.τ. Θέος), Ισούφης, Τσιούρης Ν., Δημητρίου, Σκέγια, Τλούπας (78′ Λαβδής), Αρσενόπουλος (46′ λ.τ. Ζαχαράκης), Καλφόγλου (30′ λ.τ. Πολύζος), Πίσλι, Σιδηρόπουλος.

Α.Ε. Μάνδρας (Χρήστος Λιάπης): Ράιδος, Παπαδημητρίου, Φασούλας, Στρατίκης, Κιτσόπουλος, Φωτάκης, Τασλακίδης, Ζούκα Μαρ., Κατσής, Ζούκα Μαν., Σκοτεινιώτης.