Καλτσάς… ανατροπής για την Νέα Πολιτεία!

Έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Κώστα Καλτσά που πέτυχε χατ – τρικ, η Αστραπή Ν. Πολιτείας έφυγε από την Αμπελιά με τους τρεις βαθμούς της νίκης, έπειτα από την ευρεία νίκη (3 – 1) για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Η ομάδα του Γιάννη Σιάρκου πήρε την εκτός έδρας νίκη το μεσημέρι του Σαββάτου (12/03) και έφθασε τους οκτώ βαθμούς, ενώ το σύνολο του Δημήτρη Βλάχου που ηττήθηκε εντός έδρας, παραμένει κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού και την 4η θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι τρεις βαθμούς.

Στο 10ο λεπτό της συνάντησης ο Καρατζούκος «άνοιξε» το σκορ και η Αμπελιά πήρε προβάδισμα στο σκορ, με το 1 – 0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, την σκυτάλη στα γκολ πήρε ο Κώστας Καλτσάς (46′, 58′ και 90’+1′) που με δικό του σόου η Αστραπή Ν. Πολιτείας όχι μόνο ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ αλλά πήρε και ένα εντυπωσιακό «διπλό» κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Δημήτρης Βλάχος): Παπαγούλας, Αντωνίου, Νικολακούλης, Χάμος, Πετράκης, Πλίτσης (75′ Ζέρβας), Καρατζούκος, Χατζής, Χύσα (80′ Μπλάντας), Νταμπαλέτσιος (55′ Κοτρώτσιος), Χριστοδούλου (55′ Γαλάνης).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Φαρμάκας, Κυρίτσης, Μπόνιας (81′ Μαριγκούδης), Παπανικολάου, Φασούλας (83′ Βέλλας), Πέτρου, Ζαρκαδής (46′ Κατσιάνος), Φύλης, Καλτσάς, Κυριάκος (90’+2′ Βρούβας), Κωνσταντίνου.