Καπετάνι «σέρβιρε», Ζαφειράκης σκόραρε!

Άσσο ημίχρονο, διπλό τελικό στο «Βιολογικό», με τον Λαρισαϊκό να έχει το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο μέρος και να το χάνει στην επανάληψη. Όλη την δουλειά την έκαναν για τους φιλοξενούμενους οι Τάσος Καπετάνι και Χρήστος Ζαφειράκης!

Πρεμιέρα με λαρισινό ντέρμπι για τον Λαρισαϊκό και την Νεάπολη στον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣ Λάρισας με τους «Ναπολιτάνους» να κερδίζουν την μονομαχία επιστρέφοντας από την… «κόλαση» του πρώτου μέρους, στον «παράδεισο» του δευτέρου μέρους.

Ο Μίμης Κουρούκας ήταν εκείνος που μετά από γύρισμα του Γούπου, με προβολή στο 32′ έκανε το 1 – 0.

Στην επανάληψη και στο φινάλε αυτής η Νεάπολη έβαγλε αντίδραση και τελικά έφυγε με το τρίποντο της νίκης από το «Βιολογικό».

Στο 79′ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τάσου Καπετάνι, ο Χρήστος Ζαφειράκης με κεφαλιά ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1 – 1, για να έρθει ο ίδιος παίκτης στο 83′ να πε΄τυχει το δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση και να δώσει την νίκη στην ομάδα της Νεάπολης.

Ο Τάσος Καπετάνι μπήκε από πλάγια στην περιο΄χη, γύρισε στο πρώτο δοκάρι στον Χρ΄σητο Ζαφειράκη που κέρδισε τον Γεωργούλα για το τελικό, 1 – 2.

Λαρισαϊκός (Νίκος Ανδρέου): Γεωργούλας Θωμ., Μπουμπουνάρας, Ανδρώνης, Γεωργούλας Θοδ., Σελήνης, Μανωλόπουλος, Μητρούσιας, Γούπος (64′ Πατέτσος), Κωνσταντάς (46′ Μικερτζής Απ. (75′ λ.τ. Δέλλας)), Βάσσος, Κουρούκας.

Νεάπολη (Αντώνης Μπουχλαριώτης): Λιούτας, Κόλα, Μπουχλαριώτης (85′ Τσουγγουρίδης), Πανάγος, Ζαφειράκης Ν., Γουσόπουλος, Μπαλαούρας, Μανώλης, Ζαφειράκης Χρ., Κεντέρσι, Κοτανίδης (46′ Καπετάνι).