Κερμελίδης & Παπαδόντας έδωσαν τη νίκη στην Υπέρεια!

Με σκορ 3 – 1 η Δόξα Υπέρειας επικράτησε του Απόλλωνα Γαλήνης κι έτσι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες στον 2ο όμιλος της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Προμηθέα κέρδισε τη Γαλήνη εκτός έδρας κι έφθασε τους είκοσι εννέα βαθμούς και τη πέμπτη θέση στη βαθμολογία.

Από την άλλη, το σύνολο του Κώστα Βασίλη δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι κι έμεινε στους δέκα βαθμούς και τη δέκατη τέταρτη θέση.

Στο 23ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Παπαδόντας στο ντεμπούτο του με την Υπέρεια έκανε τη κάθετη πάσα με στόχο τον Χρήστο Κερμελίδη και ο τελευταίος με πλασέ «άνοιξε» το σκορ για τη Δόξα.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Τζέφρι Σινάν βρήκε με πάσα τον Άσι Τζίκα και εκείνος κέρδισε τον Μάκη Γεωργούλα για το 1 – 1.

Η Δόξα Υπέρειας πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 68′ με τον Κωνσταντίνο Παπαδόντα να σκοράρει αυτή τη φορά με σουτ από πλάγια θέση.

Μάλιστα, το συγκρότημα του Γιώργου Λυκοκώστα «κλείδωσε» τη νίκη στο 82ο λεπτό με το πλασέ του Χρήστου Κερμελίδη ύστερα από τη κάθετη πάσα του Δημήτρη Αρσένη.

Απόλλων Γαλήνης (Κώστας Βασίλης): Σβάρνας, Μαρούδης (80′ Μούσιος), Καψαλός, Γκουτσιούδης, Ζυγούρης, Καμβούκος, Βασιλειάδης, Σινάν, Αγκόλι, Κυριακόπουλος (70′ Πετρίκος), Τζίκα.

Δόξα Υπέρειας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γεωργούλας, Δημητρίου (60′ Πατσιούρας), Τραμπάκουλας, Σπυρόπουλος, Πρίφτης, Ντόντος, Παπαδόντας (88′ Τσιούρης Ν.), Γκατζόγιας, Κερμελίδης (85′ Τσιούρης Γ.), Σουλτούκης (65′ Αρσένης), Κουσιώρας.