Κιλελέρ… ανατροπής στα Φάρσαλα!

Αν και βρέθηκε να χάνει δύο φορές από τον Αχιλλέα Φαρσάλων στο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής, το Κιλελέρ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ για το 2 – 3 στο Στάδιο των Φαρσάλων.

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά ματς της Κυριακής (27/03) διεξήχθη στα Φάρσαλα, με τον Αχιλλέα να υποδέχεται το Κιλελέρ και τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν σπουδαία νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκη, η ομάδα του Φερραίου Γιαννακού έφθασε τους σαράντα οκτώ και συνεχίζει στην 4η θέση των πλέι οφ, ενώ το σύνολο του Βασίλη Μπακογιάννη παρέμεινε στην 5η θέση έχοντας τριάντα επτά βαθμούς.

Στο 20ο λεπτό ο Αντώνης Γκαραλιάκος σκόραρε για λογαριασμό του Αχιλλέα Φαρσάλων και κόντρα στην πρώην του ομάδα για το 1 – 0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 54′ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο τερματοφύλακας του Αχιλλέα Φαρσάλων, Κώστας Κουσιάς αποβλήθηκε από την κα. Τσιοφλίκη με κόκκινη κάρτα και ο Βαλάντης Μαργαρίτης έκατσε κάτω από την εστία του Αχιλλέα για το υπόλοιπο του αγώνα.

Στην φάση αυτή, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, Αλέκος Κουβελάς με εύστοχη εκτέλεση έφερε το ματς στα ίσια για το 1 – 1, πέναλτι που κέρδισε ο Χρήστος Τζέκα από τον πορτιέρο του Αχιλλέα Φαρσάλων, Κώστα Κουσιά.

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα στο 59′ με τον Χρήστο Φουρίκη με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο ο Αλέκος Κουβελάς συνέχισε την πολύ καλή δουλειά που κάνει κόντρα στα αντίπαλα δίχτυα και έδωσε νέο ενδιαφέρον με το 2 – 2 που πέτυχε στο 70′, ενώ ο ίδιος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αχιλλέα Φαρσάλων με σουτ από θέση βολής.

Σε ένα συναρπαστικό ματς που έγινε στο Στάδιο των Φαρσάλων το Κιλελέρ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, με το «χρυσό» γκολ του Χρήστου Τζέκα στις καθυστερήσεις του ματς για το 2 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ!

Αχιλλέας Φαρσάλων (Βασίλης Μπακογιάννης): Κουσιάς, Πατσιούρας (88′ Καραμπάλιος), Ντελής, Παπαδόπουλος, Τσιούλης Αθ., Αετόπουλος, Κομισόπουλος (54′ Μαργαρίτης), Φουρίκης, Χατζόπουλος, Ιωαννίδης (56′ Κερμελίδης), Γκαραλιάκος (56′ Παπακωνσταντίνου).

Κιλελέρ (Φερραίος Γιαννακός): Αρκουδής (60′ λ.τ. Καρακυρίτσης), Χατζηλιάδης, Κορδαλής (71′ Ζιόμπουρας), Τσακίρης (86′ λ.τ. Κωστόπουλος), Καρακάνος, Ντιντής, Αργύρης, Αναδολού, Τζέκα, Κουβελάς, Παπαχρήστος.