«Κλειδώνουν» παραμονή οι Γόννοι, σε δύσκολη θέση η Αμπελιά

Αν και προηγήθηκε στο 7ο λεπτό του αγώνα, η Αμπελιά δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ απέναντι στους Γόννους (1 – 2) κι έτσι η ομάδα του Δημήτρη Κωστή βρίσκεται κοντά στο να πετύχει την παραμονή στην Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Στα της βαθμολογίας, ο Όλυμπος Γόννων έφθασε τους τριάντα επτά βαθμούς και βρίσκονται μία «ανάσα» από την άνετη παραμονή, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Βλάχου βρίσκεται στην δύσκολη θέση και το μείον τέσσερα από την επικίνδυνη ζώνη και τη θέση που καταλαμβάνει ο Αμπελωνιακός.

Στο 7ο λεπτό ο Ολυμπιακός Αμπελιάς πήρε προβάδισμα με τον Αποστόλη Τσαπατώρη, για να έρθει ο Νίκος Μάντζιαρης στο 28ο λεπτό και να φέρει το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που κέρδισε ο Γιώργος Κόκρας.

Η ολική ανατροπή του σκορ για τους Γόννους ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι με τον Νίκο Μάντζιαρη στο 65′. Το μόνο που άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες των δύο ομάδων, καθώς ο Θάνος Νικολακούλης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για λογαριασμό της Αμπελιάς…

Οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές στο παιχνίδι με τους Νταμπαλέτσιο (δοκάρι), Χύσα και Τσαπατώρη, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Γαγάρα και Μάντζιαρη…

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Δημήτρης Βλάχος): Παπαγούλας, Κοτρώτσιος, Πετράκης, Αντωνίου, Νικολακούλης, Πλίτσης, Νταμπαλέτσιος (56′ Γαλάνης), Χατζής, Χάμος, Τσαπατώρης, Χύσα (56′ Καρατζούκος).

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Ζαϊρές Γ., Γκουγκουλιάς Ν., Τσιντζιλώνης, Συγκούνας (46′ Κολτσίδας), Μπούμπουλης Αθ., Σερίφης, Μάντζιαρης, Γαγάρας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Κόκρας (80′ Τσούγιας).