Λαρισαϊκός και του χρόνου στη Β’!

Στη Β’ ΕΠΣ Λάρισας και τη νέα αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται ο Λαρισαϊκός που κέρδισε με το φτωχό, πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0 την Αναγέννηση στον Ευαγγελισμό χάρις σε γκολ του Γούπου με το «καλημέρα» της αναμέτρησης.

Ο Λαρισαϊκός σώθηκε με τη νίκη αυτήν και η Αναγέννηση Ευαγγελισμού «έπεσε» στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας με 30 βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτηρησης σημείωσε μόλις στο 9ο λεπτό ο Γούπος με μια σέντρα – σουτ που επιχείρησε!

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Μιγδάνης, Φάκας, Ιωαννίδης, Γκαραβέλης, Λέτσιος, Τσάτσος, Ντόκος, Ράντζας, Ντζακόλα, Καρέλας, Μπουζούκης.

Λαρισαϊκός (Θοδωρής Γεωργούλας): Πατέτσιος Αλ., Γούπος, Σελήνης, Καρλιγκιώτης, Πατέτσιος Ρ., Μικερτζής, Μανωλόπουλος, Γκόλαντας (80′ Σαράφης), Βάσσος (80′ Παράφορος), Γεωργούλας Θοδ., Κουρούκας (75′ Κωνσταντάς).