«Λυτρωτής» ο Λέτσιος στις καθυστερήσεις!

Με τον Λέτσιο να σκοράρει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Χαραυγή πανηγύρισε σημαντική νίκη με 2 – 1 εντός έδρας επί της Ομόνοιας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά τα αναγνωριστά πρώτα τριάντα λεπτά του παιχνιδιού, είχαμε το πρώτο γκολ στο ματς. Πιο συγκεκριμένα, ήταν το 37ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Παπαδόντας με ωραία προσπάθεια δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0 – 1 για τη Χαραυγή.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και ενώ είχαμε μπει στη τελική ευθεία της επανάληψης, η Ομόνοια κατάφερε να παραβιάσει την αντίπαλη εστία και να επαναφέρει τις ισορροπίες στο σκορ. Όταν στο 76ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Νταφόπουλος ήταν ο τελικός αποδέκτης της επίθεσης της ομάδας του με όμορφο τελείωμα έκανε το 1 – 1.

Για να φτάσουμε στα τελευταία δραματικά λεπτά, όπου οι δύο ομάδες έψαχναν το πολυπόθητο γκολ της νίκης. Το οποίο εν τέλει ήρθε για την Χαραυγή! Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λέτσιος σε μία από τις τελευταίες προσπάθειες της ομάδας του, κατάφερε με ψύχραιμο τελείωμα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1!