Μία ακόμη ήττα…

Χωρίς βαθμό γυρίζει από τη Αθήνα η ΠΑΕ ΑΕΛ, η οποία έχασε από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο με 2 – 0, χάρις στα γκολ του Καρλίτος στο 36ο λεπτό και του Εμμανουηλίδη στο 90’+4′.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση παρουσιάστηκε αρκετά πιο συμπαγής σε όλες τις, τις γραμμές, αλλά ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 2 – 0.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με τον Καρλίτος στο 36ο λεπτό μετά από «τσαφ» του Τσόσιτς εντός της μικρής περιοχής στο πρώτο δοκάρι. Η μπάλα στρώθηκε στον Ισπανό, οποίος αποδέχθηκε το δώρο της άμυνας των «βυσσινί», σκοράροντας από κοντά για το 1 – 0.

Ο Παναθηναϊκός που δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα, «διπλασίασε» τα τέρματα του στο 90’+4′ με τον Εμμανουηλίδη να κερδίζει σε τετ – α – τετ τον Μπάγιτς για το τελικό 2 – 0.

Η νέα αυτή ήττα της ΠΑΕ ΑΕΛ, «κρατά» την ομάδα στη προτελευταία θέση της Super League με 8… πόντους, πιέζοντας κι΄ άλλο τους «βυσσινί» που δύσκολα θα ξεφύγουν από την δύσκολη αυτή βαθμολογική θέση.

Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Χουανκάρ, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος (87′ Σερπέζης), Βέλεθ, Αϊτόρ (78′ Μπουζούκης), Αθανασακόπουλος (60′ Χατζηγιοβάννης), Ιωαννίδης (87′ Εμμανουηλίδης), Καρλίτος (79′ Καμπετσής).

ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Μπάγιτς, Ζίζιτς (60′ Μπέρτος), Τσόσιτς, Μιχαήλ, Φιλίπ, Μιλοσάβλιεβιτς (60′ Τρούγιτς), Κολομπίνο, Σπαρ, Νικολιάς, Πινακάς, Ντουρμισάι (85′ Νούνιτς).