Μία στην αρχή, μία στο τέλος!

“Χτυπώντας” τον αντίπαλο μία φορά στην αρχή και μία λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου επικράτησε με 2 – 0 της Αναγέννησης Πυργετού, για τη 4η αγωνιστική της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά και από αυτή τη νίκη, το Μελισσοχώρι έφτασε τους εφτά βαθμούς σε τέσσερεις αγώνες, σε αντίθεση με τον Πυργετό, ο οποίος παρέμεινε στους τρεις βαθμούς που είχε μαζέψει από τη προηγούμενη αγωνιστική.

Με το… “καλημέρα” της αναμέτρησης ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, όχι απλά απείλησε, αλλά “άνοιξε” το σκορ. Συγκεκριμένα μόλις στο 5ο λεπτό, ο Ζαφειρίου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, κάνοντας το 1 – 0 νωρίς νωρίς.

Ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε συνέχεια με… γκολ. Και αυτό γιατί το 1 – 0 ήταν το σκορ με το οποίο οι παίκτες των δύο ομάδων οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Με τον Πυργετό μάλιστα να έχει δοκάρι, όταν από κεφαλιά του Δελητζάνη ο Τζήμας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Μπόλος, σημάδεψε το δοκάρι!

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα ήταν ολόιδια με το… πρώτο. Ξεκινώντας και πάλι με δοκάρι και πάλι για τον Πυργετό. Ο Τζιόλας επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά και αυτός στάθηκε άτυχος βλέποντας τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

Και ενώ όλα έδειχναν πως το 1 – 0 θα παρέμενε μέχρι το τέλος, ήρθε ο Διαμαντής για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου στο 90′ να “κλειδώσει” τη νίκη υπέρ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Παπαδημητρίου, Κολοβός, Γουργιώτης, Καραμάνος, Χαρούλης (50′ Μούμιας), Αγγελακόπουλος, Ζαφειρίου (90′ Αβαούλας), Λιάγκας, Πλης (70′ Διαμαντής).

Αναγέννηση Πυργετού: Παναγιωτόπουλος, Βρακάτος (60′ Δούρος), Γκανάβας (75′ Παζαράς), Δελητζάνης, Κατσιάβας, Σινάνι, Τζιόλας, Δόνος, Μπόλος, Πετρωτός (50′ Σινάνι), Τριανταφύλλου.