«Ματσάρα» και νίκη για το Μελισσοχώρι

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, κάμπτωντας την αντίσταση της Μαρμαρίνης με 4 – 2 για τη 2η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από το 8ο λεπτό, όταν ο Χριστώνης με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Τσαντούλη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0. Μάλιστα με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Καραμάνος με πλασέ από ασίστ του Παπαδούλη έκανε το 2 – 0 για την ομάδα του.

Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο μέρος. Στο 50′ ο Καρπέτης από πάσα του Καλφούντζου μείωσε σε 2 – 1, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Αποστολάρας με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Παπαχρήστου να ισοφαρίσει σε 2 – 2. Όμως στο 80′ το Μελισσοχώρι πήρε ξανά το προβάδισμα, με τέρμα του Τσαντουλη από ενέργεια του Καραμάνου, ενώ στο 85′ ο Παπαδούλης με διαγώνιο σουτ έκανε το τελικό 4 – 2.

Οι άνθρωποι της Μαρμαρίνης ευχαριστούν θερμά την ομάδα του Μελισσοχωρίου για την φιλοξενεία.