Ματσάρα στην Φιλιππούπολη, χωρίς νικητή!

Την δεύτερο του βαθμό στο πρωτάθλημα της Super League 2, πήρε ο Απόλλωνας Λάρισας κόντρα στον Ολυμπιακό Β’, που αν και έχανε στο ημίχρονο, γύρισε το παιχνίδι στην επανάληψη, για να ισοφαρίσει στο 90’+5′ ο Ολυμπιακός σε 2 – 2!

Μία ακόμη βαθμολογική απώλεια στην έδρα του είχε στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 ο Απόλλωνας Λάρισας. Μετά το 3 – 3 με τα Τρίκαλα και την ήττα με 2 – 0 από τη ΑΕΛ στο Αλκαζάρ, οι «κυανόλευκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 2 – 2, σε ένα ωραίο παιχνίδι στην Φιλιπούπολη.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν στο σκορ με σουτ του Νίκολιτς στο 28ο λεπτό, με το 0 – 1 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανέβουν ψηλά και να πιέσουν καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν με τον Ζιάκα ο οποίος με σουτ στο 75′ έκανε το 1 – 1 με ένα πανέμορφο γκολ.

Μάλιστα οι «κυανόλευκοι» δεν έμειναν στην ισοφάριση και συνέχιζαν την πίεση, μια πίεση που απέδωσε καρπούς στο 87′ με τον Γιαννίτση με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Βίλα να πετυχαίνει το 2 – 1. Εκεί όμως που όλα έδειχναν πως ο Απόλλωνας Λάρισας θα πάρει το τρίποντο, ήρθε ο Μαρίνος με σουτ στο 90’+5′ για να διαμορφώσει το τελικό 2 – 2.

Με την ισοπαλία αυτή ο Απόλλωνας Λάρισας έφτασε τους 2 βαθμούς και βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι Πειραιώτες έχουν πλέον 7 και είναι στην 2η θέση μαζί με την Ξάνθη που επίσης έχει τους ίδιους βαθμούς.

Απόλλων Λάρισας (Μαρσέλο Στράτσια): Μαντζάρης, Γιαννίτσης, Καρρίκι, Βίγια, Λίταινας, Παναγιώτου (53′ Κανούλας), Σκούπρα, Κόζουχ (53′ Μπαλογιάννης), Χατζής, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ (68′ Ζιάκας).

Ολυμπιακός Β’ (Άριελ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Αλ. Μπα (81′ λ.τ. Βοϊλης), Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κίτσος, Κωστή.