Ματσάρα στη Νεάπολη, το έσωσε στις καθυστερήσεις ο Προμηθέας!

Χωρίς νικητή τελείωσε η λαρισινή μάχη στην Νεάπολη με την ομώνυμη ομάδα και τον Προμηθέα Λάρισας για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Το τελικό 2 – 2 έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες, με τον Γελαδάρη να σκοράρει στις καθυστερήσεις για λογαριασμό του Προμηθέα.

Έτσι, οι δύο ομάδες έφθασαν τους επτά βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Ο Νίκος Ζαφειράκης ήταν αυτός που έβαλε την Νεάπολη μπροστά στο σκορ στο 12′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ κι ενώ η μπάλα βρήκε στο τείχος των παικτών του Προμηθέα.

Η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 για τον Προμηθέα ήρθε δέκα λεπτά αργότερα με τον Γιώργο Σεΐζη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που κέρδισε ο Γκέκας.

Αυτό, ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου να έχει γκολ για τους γηπεδούχους με κεφαλιά του Χρήστου Ζαφειράκη για το 2 – 1!

Όσο κυλούσε το παιχνίδι στο γήπεδο της Νεάπολης είχε μεγάλο ενδιαφέρον για την έκβαση του σκορ, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσια για το 2 – 2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με εντυπωσιακό γκολ του Χρήστου Γελαδάρη!

Από πλευράς ευκαιριών, ο Προμηθέας απείλησε στον αγώνα με τους Γιώργο Σεΐζη και Θοδωρή Χατζησαββίδη, ενώ η Νεάπολη απώλεσε ευκαιρίες με τους Τόλη Μπάρδα (χαμένο πέναλτι), Κοτανίδη και Χρήστο Ζαφειράκη…

Νεάπολη (Αντώνης Μπουχλαριώτης): Μέκρας, Κόλα, Παλάσκας (89′ Τσιγκουρίδης), Ζαφειράκης Ν., Μπαλαούρας, Μπουχλαριώτης, Μπόλος (65′ Γκαγκάνος), Μπάρδας, Μανώλης (75′ Κοτανίδης), Ζαφειράκης Χρ., Γκερντέσι (46′ Γουσόπουλος).

Προμηθέας (Βαγγέλης Στεφανής): Γκόβαρης, Κώστας, Γελαδάρης, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Γκέκας, Φάκας (58′ Καπετανόπουλος), Σεΐζης, Τσιπλικιάρης, Δολμές, Κατσικάρης (58′ Χρυσαφόπουλος).