Ματσάρα στο Συκούριο (Χ)ωρίς νικητή…

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου στην Β’ τοπική κατηγορία που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (27/11).

Το τελικό σκορ, 2 – 2 έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στις δύο ομάδες, με το συγκρότημα του Αποστόλη Τσιανάκα να συνεχίζει έχοντας δέκα πέντε βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα της Κατερίνας Τσιαπάνου έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από μία δύσκολη έδρα, αυτή του Κισσάβου Συκουρίου και συνεχίζει έχοντας δέκα έξι βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Νίκος Κορδέλας ευτύχησε να βάλει τους «κιτρινόμαυρους» μπροστά στο σκορ με πλασέ από ασίστ του Κωνσταντίνου Τζιούρα, με τον Χρήστο Μαλλιάρα να φέρνει το ματς στα ίσια στο 24′ με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Παναγιώτη Πασιά.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ με τον Νίκο Βλάχο στο δεύτερο ημίχρονο και στο 56′ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Άρη Καπετάνιου, ενώ το τελικό σκορ και το 2 – 2 στο ντέρμπι της αγωνιστικής διαμόρφωσε ο Άκης Νεμπεγλέρας στο 77ο λεπτό με κοντινό πλασέ.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δημήτρη Πασιά στις καθυστερήσεις του αγώνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα…

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Πολυμέρου, Γκανάτσιος, Αγγέλης, Βόραδας (75′ Πότσης), Γκρέτσης, Λιόγκας, Κορδέλας, Καραντώνης, Νεμπεγλέρας, Λανάρας (62′ Μέρκο), Τζιούρας.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κατερίνα Τσιαπάνου): Τσικρίκης, Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Σιμψιρής, Λαδάς, Καπετάνιος, Μαλλιάρας, Γιαννουλέας, Γιαννακός (60′ Ντούμος), Βλάχος (85′ Ασίκογλου), Χονδροδήμος.