Μαυροβούνι… ανατροπής!

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε στην 6η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας το Μαυροβούνι και βλέπει με άλλο «μάτι» τη συνέχεια του πρωταθλήματος!

Οι «πετεινοί» του Βασίλη Μπακογιάννη με ανατροπή του σκορ κέρδισαν το Κιλελέρ, σε παιχνίδι που είχε έντονο ενδιαφέρον…

Έτσι, το Μαυροβούνι έφθασε τους οκτώ βαθμούς μετά από αυτή τη νίκη, ενώ η ομάδα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου που δέχθηκε τη πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, έμεινε ψηλά στη βαθμολογία έχοντας δέκα πέντε βαθμούς.

Στο 6ο λεπτό ο Αλέκος Κουβελάς ήταν αυτός που έβαλε τους «κιτρινόμαυρους» μπροστά στο σκορ κι έκανε το 0 – 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου με πλασέ ύστερα από πάσα του Χρήστου Τζέκα.

Στη φάση αυτή οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως η μπάλα είχε περάσει η μπάλα έξω από τις γραμμές του γηπέδου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Γρηγόρης Πασιάς έφερε το ματς στα ίσια για τους γηπεδούχους ενώ η ολική ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 για το Μαυροβούνι ήρθε με αυτογκόλ του Δημήτρη Καρακάνου, καθώς στη προσπάθεια του να διώξει από την άμυνα του Κιλελέρ ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός, άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρακυρίτση για το τελικό σκορ ύστερα από κεφαλιά του Δημήτρη Μπάγκα.

Τέλος, το Μαυροβούνι είχε ευκαιρίες στο παιχνίδι με τους Μπέτση, Κακαζούκη και Πασιά, ενώ το Κιλελέρ απώλεσε σημαντικές στιγμές με τους Αργύρη, Φαρμάκα (δοκάρι) και Παπαχρήστο…

Μαυροβούνι (Βασίλης Μπακογιάννης): Ριζόπουλος, Μπάγκας Δ. (75′ λ.τ. Κυρμιτσής), Παπαμάνος, Κολιοφούτης, Καραμπίνας, Σιάτρας, Μπατζέλας Ν., Πασιάς (70′ Αντωνούλης), Ντούρας (60′ Μπατζέλας Β.), Μπέτσης, Κακαζούκης.

Κιλελέρ (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Γαρουφαλιάς, Ζιόμπουρα, Καρακάνος (75′ Γουρνάρης), Ντιντής, Αργύρης, Κορδαλής, Κουβελάς (70′ Φαρμάκας), Κίτσιος Δ., Γκαραλιάκος (70′ Παπαχρήστος), Τζέκα Χρ. (80′ Καραγιάννης).