Με ανατροπή συνεχίζει ακάθεκτος ο Παναγροτικός Νίκαιας!

Μπορεί να προηγήθηκε στο παιχνίδι ο Όλυμπος Γόννων, ωστόσο ο Παναγροτικός Νίκαιας ήταν αυτός που «χαμογέλασε» και με ανατροπή του σκορ (1 – 3) επικράτησε στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για την 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας detox και οι «πράσινοι» αποτελούν μέχρι τώρα την έκπληξη του πρωταθλήματος καθώς μαζί με Φαλανιακό, Αχιλλέα Φαρσάλων, Δωτιέα Αγιάς, Κιλελέρ και Οικονόμο Τσαριτσάνης «συγκατοικούν» στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με εννέα βαθμούς!

Στον αντίποδα, το σύνολο του Δημήτρη Κωστή που παλεύει κάθε παιχνίδι, δεν αποκόμισε το θετικό αποτέλεσμα και συνεχίζει δίχως βαθμό μετά και το παιχνίδι αυτό.

Στο 13ο λεπτό ο Τριαντάφυλλος Σερίφης σημείωσε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στα γκολ στο 33ο λεπτό με τον Γκουντίκα και τον Παναγροτικό Νίκαιας να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο και το 47′ για το 1 – 2 με τον Νέλι Χουσενάι.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Νέλι Χουσενάι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 1 – 3 στον αγώνα, με αυτό που ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στους Γόννους.

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης, Σώκος, Περήφανος, Ξιώνης Χουσενάι, Τσούρα( 63΄Σέντζας), Αλατάς (75΄Μούλιας), Γκανάβας (75΄Ανυφαντής), Γκουντίκας, Πετράκης (30΄λ.τ Ανδρεόπουλος).