Με Μαλέκα «χρυσή» αλλαγή την νίκη ο Άγιος Γεώργιος Αμπελακίων

Σημαντική νίκη για τον Άγιο Γεώργιο Αμπελακίων, ο οποίος επικράτησε με 1 – 0 του Μυραϊκού, χάρη σε τέρμα του Μαλέκα, που είχε περάσει νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο και έτσι πρόσθεσε τρεις βαθμούς για τη 5η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, μπορεί να μην είχαμε κάποιο γκολ, ωστόσο υπήρχε πολύ καλός ρυθμός και σημαντικές φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες. Για τους γηπεδούχους απείλησαν οι Μαλέκας και Φουσίκας. Ενώ αρκετές ευκαιρίες δημιούργησαν και οι φιλοξενούμενοι, στο 15′ και στο 22′ ο Παπαθανασίου και στο 35′ ο Παναγούλης.

Στο δεύτερο μέρος ο Μυραϊκός απείλησε ξανά με τον Παπαθανασίου να μη μπορεί να σκοράρει. Για να φτάσουμε στο 70ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν από εκτέλεση κόρνερ για τα Αμπελάκια, ο Μαλέκας έπιασε τη κεφαλιά, η μπάλα άλλαξε και λίγο πορεία στον Παναγούλη και κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα με το 1 – 0 να μένει μέχρι το τέλος.

Ο Μυραϊκός αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει τον Άγιο Γεώργιο Αμπελακίων για την φιλοξενία και υπόσχεται πως θα ανταποδώσει στο δεύτερο γύρο.