Με «Μπαϊγκόν» η Δήμητρα Γιάννουλης πήρε το ντέρμπι με την Αναγέννηση Ευαγγελισμού!

Η Δήμητρα Γιάννουλης ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 14ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιάννη Βιλανάκη στο 89′, 2 – 1 την Αναγέννηση Ευαγγελισμού.

Η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη είχε προηγηθεί στο σκορ στο 36′ και πάλι με πέναλτι, αυτήν την φορά του Κώστα Χατζηγρηγορίου, με τον Νίκο Γκαντούνα να φέρνει στο 74′ το παιχνίδι στα ίσια.

Η Δήμητρα Γιάννουλης έφτασε πλέον τους 31 βαθμούς και παραμένει στο -5 από τον πρωτοπόρο Αετό Μακρυχωρίου. Ενώ η Αναγέννηση Ευαγγελισμού με τους 23 βαθμούς έμεινε στη 5η θέση μαζί με την Αναγέννηση Ολύμπου και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει προς στη κορυφή.

Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού παρά τις προσπάθειες των δύο πλευρών και τις ευκαιρίες που είχαν δημιουργήσει το γκολ δεν ήρθε. Τα πάντα άλλαξαν όμως λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Όταν στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κώστας Χατζηγρηγορίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που είχε κερδίσει νωρίτερα ο Καρέλας, έκανε το 1 – 0 για τη Δήμητρα Γιάννουλης που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση Ευαγγελισμού έφτασε στην ισοφάριση στο 74′ με τον Νίκο Γκαντούνα να παίρνει την ασσίστ από την παράλληλα πάσα του Τόλιου και να ισοφαρίζει σε 1 – 1. Στη φάση όμως των πανηγυρισμών ο σκόρερ ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε τραυματίας.

Τελικά οι «πράσινοι» της Γιάννουλης πήραν την νίκη με πέναλτι του Γιάννη Βιλανάκη στο 89′, παράβαση την οποία κέρδισε νωρίτερα ο Καλογιάννης.