Με οδηγό τον Μιχάλη Δημητρέλη!

Χάρη σε δύο γκολ του Μιχάλη Δημητρέλη (22′ και 82′), το Ελευθεραί κέρδισε με σκορ 2 – 0 τον Λαρισαϊκό στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη έφθασε τους τριάντα επτά βαθμούς και την έκτη θέση, ενώ το σύνολο του Νίκου Ανδρέου έμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Στο 22ο λεπτό ο Μασρί συνδυάστηκε ωραία με τον Μιχάλη Δημητρέλη και ο τελευταίος με πλασέ «άνοιξε» το σκορ στο ματς για το 1 – 0!

Στο δεύτερο μέρος και στο 82ο λεπτό, ο Μιχάλης Δημητρέλης βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα με ιδανικό πλασέ από λάθος αμυντικού του Λαρισαϊκού και το 2 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Μιχαλόπουλος, Μακρίδης, Ζησόπουλος, Στεργίου, Ζάρρας (80′ Λάκης), Μασρί (70′ Γιωτόπουλος), Τσεκούρας, Μπλάντας (78′ Καλιάμπος), Δημητρέλης (87′ Τόλλιας), Παπαδόπουλος.