Με… οδηγό τον Σαλοκανά!

Με τον Σαλοκανά να πετυχαίνει και τα δύο τέρματα της ομάδας του, το Ελευθεραί έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Χαραυγής, επικρατώντας με 2 – 1 για τη 14η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το ματς άρχισε με καθυστέρηση λόγω μη έλευσης του γιατρού. Όμως καλύτερο δυνατό ξεκίνημα δε θα μπορούσαν να είχαν φανταστεί οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ σχεδόν από τα… αποδυτήρια. Και αυτό γιατί με τη σέντρα της έναρξης, ο Σαλοκανάς με τρομερό σουτ στο «παραθυράκι» έκανε το 0 – 1 αιφνιδιάζοντας τους αντιπάλους του.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού, το Ελευθεραί κατάφερε να αποκτήσει και προβάδισμα ασφαλείας. Καθώς στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σαλοκανάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με το 2 – 0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Ενώ ο Θεοδώρου στο 30′ σημάδεψε το δοκάρι.

Στην επανάληψη τώρα τα λεπτά περνούσαν και δεν είχαμε κάποια αλλαγή στο σκορ. Μάλιστα στο 70′ είχαμε ολιγόλεπτη διακοπή, λόγω ρίψης αντικειμένων στο γήπεδο. Όταν το ματς συνεχίστηκε φτάσαμε στο 79ο λεπτό, όταν ο Γιώργος Σκαφιδάς για τη Χαραυγή κατάφερε να σκοράρει και να μειώσει σε 1 – 2, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με το Ελευθεραί να παίρνει τη νίκη.