Με Πέτρου πέρασε από τα Ταμπάκικα

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Δόξα Βλαχογιαννίου κερδίζοντας τους Αμπελόκηπους 1 – 0, μετά την εντός έδρας ισοπαλία με 1 – 1 με την Αναγέννηση Ευαγγελισμού για την 2η Αγωνιστική.

«Χρυσός» σκόρερ της νίκης της Δόξας, ο Γιώργος Πέτρου που από το πρώτο μέρος έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Δημήτρη Αλεξανδρή, προβάδισμα το οποίο και διατηρήθηκε έως το τελευταίο σφύριγμα του κ. Κοντογιώργου.

Στο πρώτο ημίχρονο φάσεις υπήρχαν εκατέρωθεν, όμως αυτοί που κατάφεραν να μετουσιώσουν μία εξ’ αυτών σε γκολ, ήταν η ομάδα του Βλαχογιαννίου. Πιο συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γιώργος Πέτρου με ωραίο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα Ραζάκια και σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.