Με πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Παπαδόπουλο!

Χάρη σε δύο γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου (73′ και 77′), το Ελευθεραί επικράτησε εκτός έδρας του Λαρισαϊκού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας.

Τα «λιοντάρια» του Άκη Ταυλαρίδη πήραν ακόμη μία εκτός έδρας νίκη αυτή τη φορά απέναντι στον Λαρισαϊκό και το Ελευθεραί έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς και τη δεύτερη θέση.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Νίκου Ανδρέου παρά τη προσπάθεια για το θετικό αποτέλεσμα δεν τα κατάφερε κι έμεινε στους τρεις βαθμούς και τη προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 73ο λεπτό ο Δημήτρης Παπαδόπουλος με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον Αλέξανδρο Πατέτσο κι έκανε το 0 – 1, ενώ το 0 – 2 σημειώθηκε τέσσερα λεπτά μετά.

Συγκεκριμένα, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε τη κάθετη πάσα του Ζησόπουλου και με ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε και πάλι τον πορτιέρο των γηπεδούχων για το 0 – 2 που ήταν το τελικό σκορ.

Λαρισαϊκός (Νίκος Ανδρέου): Πατέτσος, Μπαλαμώτης, Καζαντζής, Μπρατάν, Μαντζώνης, Βάρσος, Μανωλόπουλος, Δαλαμπύρας (75′ Μικερτζής), Φωκαΐδης, Μπουμπουνάρας (75′ Δασκαλόπουλος), Γκουγκουλιάς.

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Ανυφαντής, Βόγλης (82′ Γιωτόπουλος), Ζησόπουλος, Στεργίου, Μακρίδης, Καλφούντζος (85′ Δημιτρόφ), Ζάρρας, Μπλάντας (75′ Βατμανίδης), Δημητρέλης (80′ Γουσόπουλος), Παπαδόπουλος.