Με… Σαμέτ για το «5Χ5»

Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, η Ελάτεια ανέτρεψε το σκορ και έφτασε σε μία ακόμη νίκη, επικρατώντας με 3 – 1 εντός έδρας του Θερμαϊκού Στομίου, για τη 5η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας, συνεχίζοντας έτσι με το απόλυτο.

Η ομάδα του Στομίου κατάφερε να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους της, όταν με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Τσερίκου από θέση βολής σκόραρε και έκανε το 0 – 1. Όμως η απάντηση της Ελάτειας ήταν άμεση και δύο λεπτά μετά, ο Νίκος Γκαραγκούνης μετά από ωραία πάσα του Δημητρόφ ισοφάρισε σε 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο είχαν και δοκάρι με τον Σολωμό, ωστόσο το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η Θύελλα κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή στο 53ο λεπτό, με ωραίο σουτ του Σαμέτ, ο οποίος έκανε το 2 – 1. Ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής επτά λεπτά αργότερα, και πάλι με σουτ, σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 υπέρ της ομάδας του.