Με… «σβηστές μηχανές» ο ΠΟΕ

Για την 20η εμβόλιμη αγωνιστική της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της Λάρισας, ο ΠΟ Ελασσόνας νίκησε με συνοπτικές διαδικασίες την Δόξα Αργυροπουλίου με 5 – 0.

Οι ποδοσφαιριστές του Ζήση Ζιάγκα προηγήθηκαν με 2 – 0 μέσα σε δύο λεπτά με γκολ του Παλάσιος (22′ , 23′) που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παλάσιος θα βρει και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το 3 – 0 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ (65′).

Στο 76′ ο Μπούσιας με κοντινή προβολή θα κάνει το 4 – 0 μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το κερασάκι στην τούρτα θα το βάλει ο Μουλτσιάς με κοντινό πλασέ μετά από πάσα του Γκαμπέτα (81′).

Η ομάδα της Ελασσόνας αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές και νέα πρόσωπα στη σύνθεση της, κάνοντας με αυτό τον τρόπο συντήρηση δυνάμεων για το ντέρμπι κορυφής της Κυριακής (11/2) όπου θα υποδεχθεί την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ομάδα της Ανθούπολης.