Με σκόρερ τον Γιώργο Νούσιο!

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας ο Ατρόμητος Αγίων Ανάργυρων επικρατώντας της Φορτούνα Κουτσοχέρου με σκορ 0 – 1.

Το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση σημείωσε στο 13ο λεπτό ο Γιώργος Νούσιος, με τον υψηλόσωμο ποδοσφαιριστή να κερδίζει τον Χρήστο Μπαταβάνη για το  0 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εκτός του γκολ, τόσο το Κουτσόχερο όσο και οι Άγιοι Ανάργυροι είχαν τις ευκαιρίες τους στο παιχνίδι της Κυριακής για να πετύχουν κάποιο τέρμα, ωστόσο αυτές χάθηκαν και ο Νούσιος με το δικό του γκολ έδωσε το πρώτο τρίποντο της χρονιάς στην ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου.

Πιο χαρακτηριστικές για τους γηπεδούχους με τον Δημήτρη Καββαδία στο 20ο λεπτό και στο 73′ έχοντας δοκάρι με σουτ, όπως και το ανεπανάληπτο χαμένο τετ – α – τετ στις καθυστερήσεις του αγώνα…

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Σπύρος Ευαγγέλου): Μπαταβάνης, Γκάνας (80′ λ.τ. Ξύτσας), Γκόγκος (46′ Μητράκας), Σουπεκιώτης, Βλησαρούλης, Τσιάμης, Τσιούτσιας (42′ λ.τ. Χατζής), Σκούπρας, Καββαδίας, Δημητρέλης, Αετόπουλος (51′ Σιούτας).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Σαρακατσάνης, Γκούγκλας, Κατσογιάννης, Μπακαρτζής, Ντουρουντάκης, Παναγιώτου, Κολοβός, Νούσιος, Αμαλαριώτης, Τζεμολάρι (75’ Ακρίβος), Παιδής.