Με σκόρερ τον Λέτσιο

Χάρη σε γκολ του Στέλιου Λέτσιου στο 87ο λεπτό, ο Δαμασιακός σημείωσε νέα νίκη στα πλέι άουτ και ανέβηκε παράλληλα στην 1η θέση των πλέι άουτ.

Η ομάδα του Βασίλη Νάρη εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Μαυροβουνίου με τον Αμπελωνιακό και την ήττα της Γιάννουλης από τους Γόννους και προσπέρασε στην βαθμολογία ανεβαίνοντας στην 1η θέση έχοντας και τριάντα πέντε βαθμούς.

Έτσι, ο Δαμασιακός έκανε ακόμη ένα βήμα για να «σφραγίσει» την άνετη παραμονή στο φετινό πρωτάθλημα, με την Αστραπή Ν. Πολιτείας και την ομάδα του Γιάννη Σιάρκου να μένει στους οκτώ βαθμούς και την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι είχε εκατέρωθεν ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, με τους παίκτες των δύο ομάδων να φθάνουν ένα βήμα πριν το γκολ, με τον Κώστα Καλτσά να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Δαμασιακού στο 22′ και τον Δαμασιακό να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο φινάλε.

Ο Στέλιος Λέτσιος ήταν αυτός που χάρισε την εντός έδρας νίκη στον Δαμασιακό, καθώς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 87ο λεπτό για το τελικό, 1 – 0 με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ.

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης  – Νίκος Χατζηγιάννης): Τσιάλτας Στ., Ιωαννίδης, Οικονόμου, Μουσιάρης Θ., Μπακαΐμης Στ., Μουσιάρης Δ., Δούκας, Τσιάλτας (60′ Λέτσιος Στ.), Βίδρας (80′ Σκούπρας), Λούτσος, Τσούτσας.

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Φαρμάκας, Κυρίτσης, Μπομπότης, Κατσιάνος, Παπανικολάου, Πέτρου (58′ Σκόμπας), Φασούλας (58′ Κωνσταντίνου), Βρούβας (58′ Μπόνιας), Καλτσάς, Φίλης, Μαριγκούδης (84′ Βέλας).