Με Τεβεκέλη κόντρα στον Πιερικό!

Από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώθηκαν οι διαιτητές, βοηθοί διαιτητές και παρατηρητές διαιτησίας που ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες για το πρωτάθλημα Football League 2012 – 2013, για την 35η αγωνιστική.

Στην αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Πιερικό την Κυριακή 21 Απριλίου στις 16:00, διαιτητής θα είναι ο Νικόλαος Τεβεκέλης του Συνδέσμου Μακεδονίας με βοηθούς τους Αθανάσιο Χαδημόγλου και Παναγιώτη Παπαδόπουλο, επίσης από τον ίδιο σύνδεσμο.

Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε o Εμμανουήλ Σκουλάς από το Σύνδεσμο Θεσσαλίας και παρατηρητής ο Ματθαίος Κοφίτσας από την ΕΠΣ Τρικάλων. Αναλυτικά, οι διαιτητές της αγωνιστικής

Σάββατο 20 Απριλίου

Εργοτέλης – Αναγέννηση Επανομής 16:00
Διαιτητής: Συμεωνίδης Παναγιώτης (Πιερίας)
Βοηθοί: Λαφαντζής Κωνσταντίνος (Πιερίας), Βλάσσης Μανώλης (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Ντοκάκης Κυριάκος (Χανίων)
Παρατηρητής: Πέππας Γιάννης (Αθηνών)

Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης 16:30
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Γιάννης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Μπουξμπαούμ Ράιχαρντ (Αν. Αττικής), Λιάνος Γιώργος (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Καμπαξής Γιάννης (Εύβοιας)
Παρατηρητής: Σπυράκης Νίκος (Λακωνίας)

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου 19:00
Διαιτητής: Τίκας Τριαντάφυλλος (Ευρυτανίας)
Βοηθοί: Νακόπουλος Παναγιώτης (Αθηνών), Μπάμπας Ανάργυρος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Βράκας Χρυσοβαλάντης (Εύβοιας)
Παρατηρητής: Παπαμίχος Γιώργος (Φθιώτιδας)

Κυριακή 21 Απριλίου

Βύζας Μεγάρων – Καλλονή 15:00
Διαιτητής: Φουκάκης Γιώργος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Λιανδράκης Φίλιππος (Ηρακλείου), Νικολάδος Σπύρος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ευαγγέλου Άγγελος (Αθηνών)
Παρατηρητής: Ταπραντζής Γιώργος (Αιτωλοακαρνανίας)

Δόξα Δράμας – Καβάλα 16:00
Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών)
Βοηθοί: Αργυρός Παναγιώτης, Αθανασόπουλος Δημήτρης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Καραντώνης Δημήτρης (Ημαθίας)
Παρατηρητής: Σταμούλης Βασίλης (Μακεδονίας)

Παναχαϊκή – Εθνικός Γαζώρου 16:00
Διαιτητής: Ρατσιάτος Νίκος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Νενεκούμης Χάρης (Αργολίδας), Κυριακόπουλος Χρήστος (Μεσσηνίας)
4ος διαιτητής: Μπλάνας Γιώργος (Μεσσηνίας)
Παρατηρητής: Αθανασίου Νίκος (Θεσπρωτίας)

Θρασύβουλος – Παναιτωλικός 16:00
Διαιτητής: Κιοτζένης Ευάγγελος (Καβάλας)
Βοηθοί: Πετρόπουλος Τρύφων (Αρκαδίας), Παπανικολάου Γιώργος (Κορινθίας)
4ος διαιτητής: Ανδρονικίδης Χρήστος (Πειραιά)
Παρατηρητής: Τσινιάρης Μιχάλης (Αθηνών)

Φωκικός – Ηρακλής 16:00
Διαιτητής: Μπαλατσούκας Κωνσταντίνος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραλής Λευτέρης (Ηπείρου), Τίκας Δημήτρης (Λακωνίας)
4ος διαιτητής: Μπλούνας Γιάννης (Φθιώτιδα)
Παρατηρητής: Τριανταφύλλης Ανδρέας (Αχαΐας)

ΑΕΛ – Πιερικός 16:00
Διαιτητής: Τεβεκέλης Νίκος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Χαδημόγλου Θανάσης, Παπαδόπουλος Παναγιώτης (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Σκουλάς Μανώλης (Θεσσαλίας)
Παρατηρητής: Κοφίτσας Ματθαίος (Τρικάλων)

Πανσερραϊκός – Ηρακλής Ψαχνών 16:00
Διαιτητής: Κυριαζίδης Γιώργος (Έβρου)
Βοηθοί: Λιώλιας Σωτήρης, Βασιλόπουλος Σπύρος (Έβρου)
4ος διαιτητής: Τερετίδης Φώτης (Καβάλας)
Παρατηρητής: Τικόζογλου Αλέξανδρος (Μακεδονίας)