Με τον Καραμπλή… «μπροστάρη»!

Μία ακόμη νίκη πανηγύρισε ο Ατρόμητος Δασοχωρίου, ο οποίος στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας, επικράτησε εκτός έδρας με 2 – 0 του ΑΣ Αβέρωφ. Μία ασίστ και ένα γκολ ο πρωταγωνιστής Καραμπλής.

Μετά από ενα πρώτο ημίχρονο που δεν υπήρχαν γκολ, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στην επανάληψη δυναμικά, δημιουργώντας τη πρώτη τους καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος ουσιαστικά με τη σέντρα. Ο Βαλιώτης Ηλίας βγήκε σε θέση τετ – α – τετ, όμως νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Όμως το γκολ ήρθε στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης για το Δασοχώρι. Καθώς μετά από παράλληλη σέντρα του Καραμπλή, ο Πατέρας στη κίνηση πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Οι οποίοι στο 86ο λεπτό του παιχνιδιού, έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα. Ο Νταλέτσιος έκανε τη παράλληλη μπαλιά, ο Καραμπλής πέρασε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε εύκολα για το 2 – 0.

Μάλιστα οι παίκτες του Χρήστου Διαμαντή δημιούργησαν φάσεις και για μεγαλύτερο σκορ, όμως στο 88′ ο Πατέρας δεν μπόρεσε να σκοράρει από θέση τετ – α – τετ, ενώ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων το πλασέ του Καραμπλή, έπειτα από σάσα του Καραγεώργου, απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ με το 0 – 2 να είναι το τελικό σκορ.