Με το «δεξί» η Αναγέννηση Καλοχωρίου

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου Νέας Σμύρνης στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντάς τον με δύο τέρματα στην επανάληψη.

Μετά από ένα στείρο 0 – 0 του πρώτου μέρους, στην επανάληψη και στο 63′ μετά από κόρνερ, ο Πλιάτσικας με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Ζαβρής στο 77ο λεπτό μετά από σέντρα του Γούση, ενώ στο 82′ ο Νούσιος είδε την προσπάθειά του να καταλήγει στο δοκάρι του Κίτσα, με το 2 – 0 να μένει έως και το φινάλε της αναμέτρησης.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Φώτης Πλίτσης): Καραποστόλης, Γραβάνης, Μπαλοδήμος, Γκόγκος, Ζαβρής, Μπλούφας, Λούγκος Ι. (34′ λ.τ. Πλιάτσικας), Μάρκου, Γούσης, Τσαγκούλης, Νούσιος.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Κίτσας Ι., Βασιλείου Παρ., Αζιζόγλου, Κανής Η., Κίτσας Γερ., Νταλαμπύρας, Σερέτης Π., Ελιζόπουλος Κ., Ελιζόπουλος Γ., Κίτσας Π., Γκαρίπης.