Με το «δεξί» η Larissa Futsal!

Ξεκίνημα με το «δεξι» για την Larissa Futsal, 5 – 2 την ΑΕΚΑ, στην πρεμιέρα της Β’ Εθνικής.

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο η Λαρισινή ομάδα αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις λόγω των μικροτραυματισμών που ταλανίζουν την ομάδα, οι «πορτοκαλί» του Βασίλη Παπακωνσταντίνου μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και παρά τις τρεις κλασικές ευκαιρίες με τις οποίες θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ, βρέθηκε να χάνει και με 0 – 1 κόντρα στην ροή του αγώνα.

Αυτό έφερε εκνευρισμό στην ομάδα της Λάρισας που τελικά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον συνήθη ύποπτο, Δημήτρη Καλούση. Μάλιστα πριν το φινάλε του ημιχρόνου καταλογίστηκε 6ο φάουλ κατά της Λαρισινής ομάδας μας και από τα δέκα μέτρα η ΑΕΚΑ προηγήθηκε ξανά με 1 – 2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η Λάρισα παρουσιάστηκε πιο σοβαρή και με δύο γκολ του Τάσου Καπετάνη, ένα του Δημήτρη Καλούση ένα του Μιχάλη Σαμπάνη, κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 5 – 2 επί της ΑΕΚΑ.