Με το «δεξί» στην επανάληψη η Αναγέννηση Ευαγγελισμού!

Με θετικό πρόσημο ξεκίνησε τη χρονιά η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, καθώς κέρδισε τον Ατρόμητο Δασοχωρίου εκτός έδρας με σκορ 0 – 2.

Η ομάδα του Χάρη Νούσια πανηγύρισε τη πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας στο φετινό πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας, με το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου να μην αποκτά κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και να συνεχίζει χωρίς βαθμό.

Όλα συνέβησαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 68ο λεπτό ο Παλιοτζήκας υπέπεσε σε πέναλτι μέσα στη περιοχή του Δασοχωρίου με τον Μπαλατσό να το κερδίζει και την Αναγέννηση Ευαγγελισμού να πηγαίνει στο σημείο του πέναλτι. Ο Σιαμαντούρας ήταν εύστοχος και το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους ήταν γεγονός.

Τέσσερα λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» την ισοφάριση του σκορ με τον Βασίλη Τανάγια, ωστόσο ο Δημήτρης Μιγδάνης αντέδρασε ενστικτωδώς και κράτησε το μηδέν για την Αναγέννηση Ευαγγελισμού.

Ακόμη, στο 78ο λεπτό ο Κώστας Κοταρέλας με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον Μιγδάνη και πάλι σε εντυπωσιακή απόκρουση, εν συνεχεία η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων και κατέληξε κόρνερ.

Ότι δεν κατάφερε το Δασοχώρι σε δύο κλασσικές ευκαιρίες κατάφερε στο 86ο λεπτό η ομάδα του Χάρη Νούσια και «σφράγισε» τη νίκη. Ο Μπαλατσός αφού πέρασε και τον αντίπαλο γκολκίπερ, Γκόλτσιο, με κοντινή προβολή σημείωσε το 0 – 2 για την Αναγέννηση Ευαγγελισμού και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Γκόλτσιος, Τσιάρας, Αθανασόπουλος, Καραγιώργος, Τανάγιας Χ., Κωσταρέλλος, Σακελλαρίου (58′ Παπανικολάου (76′ λ.τ. Ξεσφίγγης)), Καραμπλής (65′ Παλιοτζήκας (76′ Φραγκογούλας)), Πολύζος (58′ Γκιολένα), Κοταρέλας, Τανάγιας Β..

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Μιγδάνης, Φάκας, Κότυλης, Μπουζούκης, Γκαραβέλης, Τσάτσος, Σιαμαντούρας, Μπαλατσός, Λιούρας Σ., Καρέλας, Λιούρας Λ. (70′ Καλογιάννης).