Με υπογραφή του Στέφανου Πρισακάρου!

Ο Σμόλικας Φαλάνης έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες το απόγευμα της Κυριακής (17/04) επικρατώντας και της Δήμητρας Γιάννουλης με σκορ 2 – 1, χάρη σε δύο γκολ του Στέφανου Πρισακάρου για ακόμη μία αγωνιστική!

Ο δυναμικός επιθετικός σκόραρε δις σε ακόμη ένα ματς για φέτος και οι «πράσινοι» του Γιώργου Μάτου αναρριχήθηκαν στην βαθμολογία φθάνοντας παράλληλα και τους τριάντα πέντε βαθμούς.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα των Αχιλλέα Μανάκα – Θανάση Δουζένη δεν πήρε κάτι θετικό από το παιχνίδι στην Φαλάνη κι έτσι η Γιάννουλη έμεινε στους τριάντα τέσσερις πόντους.

Στο 28ο λεπτό ο Στέφανος Πρισακάρου βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι «άνοιξε» το σκορ για τον Σμόλικα, με τον ίδιο να σκοράρει για το 2 – 0 λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μείωσε στο 50′ ο Γιώργος Καρβούνης για την Δήμητρα Γιάννουλης, με το 2 – 1 να μένει έως το φινάλε του ματς, καθώς δεν άλλαξε κάτι ως προς το σκορ μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Μπουρονίκου…

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Περδίκης, Μανακούσιος Θ. (70′ Μανακούσιος Δ.), Λιάκος, Τάφα, Λάλλος, Κόκκινος (70′ Χριστακέας), Παπαθανασίου, Καρυώτης, Γκαλμπογκίνης (85′ Χαζίζι), Πρισακάρου.

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Σαπάκος, Ντόκος, Κουρούτσαλης (46′ Αμπατζίδης), Ντούφας, Τάφα, Μπάμπαλης, Ραμάι, Καρβούνης, Μπάκος (75′ Φώτος), Σπανός (78′ Χατζηγρηγορίου Αν.).