Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις στην Γλαύκη!

Δεν είχε νικητή ο αγώνας στην Γλαύκη ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Αναγέννηση Πυργετού με το 2 – 2 να είναι το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Από έναν βαθμό πήραν Δάφνη Γλαύκης και Αναγέννηση Πυργετού στο μεταξύ τους ματς κατακτώντας έτσι τον βαθμό της ισοπαλίας, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με σημαντικές απουσίες αυτές των Μαλάκου, Βασιλειάδη, Ντόντου, Μπατζογιάννη Δ. και Νικόλι λόγω τραυματισμών και επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Με αυτόν τον βαθμό, η ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και παραμένει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ το σύνολο του Κώστα Μαλλιάρα έφθασε τους τρεις βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της «στροφής» του πρωταθλήματος και κρατά στα θετικά του αγώνα την εμφάνιση του τερματοφύλακα Αποστόλη Χάμου που κατάφερε να έχει μία θετική μέρα απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Γλαύκης.

Αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Κώστα Σινάνι στο 2′, για να ισοφαρίσει για το 1 – 1 ο Νίκος Τσιώλης στο 27ο λεπτό με σουτ από θέση βολής.

Μάλιστα, η Δάφνη Γλαύκης πέτυχε το 2 – 1 στο πρώτο ημίχρονο και στο 35ο λεπτό με τον Ραφαήλ Μητροδήμο με πλασέ από κοντά ύστερα από πρώτο σουτ του Στέφανου Σουλτούκη που σταμάτησε στο δοκάρι, με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες στη συνέχεια του αγώνα.

Εν τέλει, οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ο Γιώργος Βάρσος βρήκε δίχτυα για ακόμη ένα παιχνίδι φέτος με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ με το 2 – 2 να είναι το τελικό σκορ.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι εκτός των ευκαιριών είχαν και δύο δοκάρια στο παιχνίδι με τους Στέφανο Σουλτούκη (34′) και Παναγιώτη Μπατζογιάννη (85′), ενώ στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν ευκαιρίες με τους Γιώργο Νικολακάκη (6′), Χρήστο Τριανταφύλλου (66′) και Κώστα Σινάνι (82′)…

Δάφνη Γλαύκης (Βαγγέλης Τζιόλας): Κοσμάς, Μπλέτσας, Σουφχάρας, Τσιώλης Ν., Μητροδήμος, Μούμος, Σβερκούλης, Στεργίου, Σουλτούκης, Μπατζογιάννης Π., Τσιώλης Ευάγγ.

Αναγέννηση Πυργετού (Κώστας Μαλλιάρας): Χάμος Απ., Περκέτσι, Βρακάτος, Καμάμι, Δελητζάνης, Σινάνι Κ., Νικολακάκης, Βάρσος, Μπόλο, Δούρος (86′ Σούπας), Τριανταφύλλου (54′ Καραβάνας).