Μοιράστηκαν βαθμούς & εντυπώσεις!

Ένα εντυπωσιακό παιχνίδι ολοκληρώθηκε στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων ανάμεσα σε Νέα Πολιτεία και Γόννους με το τελικό σκορ να μην αναδεικνύει νικητή, 2 – 2!

Τέσσερα γκολ και ένα παιχνίδι γεμάτο ρυθμό ήταν αυτό ανάμεσα στους δύο συλλόγους που μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην 7η αγωνιστική.

Η ομάδα του Γιάννη Σιάρκου με τον βαθμό της ισοπαλίας έφθασε τους δύο βαθμούς, ενώ στον αντίποδα, τους οκτώ πόντους έφθασε το συγκρότημα του Δημήτρη Κωστή.

Στο 21ο λεπτό ο Βαγγέλης Μπούμπουλης ήταν αυτός που έβαλε τον Όλυμπο Γόννων μπροστά στο σκορ με όμορφη απευθείας εκτέλεση κόρνερ και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 56′, ο Δημήτρης Κούρτης έφερε το ματς στα ίσια για τους «πορτοκαλί» κοντινό πλασέ, ενώ οι Γόννοι πήραν προβάδισμα και πάλι στο σκορ με τον Γιώργο Κόκρα στο 67′ με σουτ από θέση βολής!

Η Αστραπή Ν. Πολιτείας κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις του ματς και συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τη κεφαλιά του Τόλη Κατσιάνου από εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Κούρτη!

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Σιάρκος): Μασούρας, Κυρίτσης, Μπομπότης, Κατσιάνος, Παπανικολάου (86′ Βέλλας), Κολλάτος, Πέτρου (65′ Δράμης), Γεωργοσούλης, Φουρκιώτης, Μπόνιας (72′ Ζαρκαδής), Κούρτης.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Τσιντζιλώνης (70′ Μπούμπουλης Αθ.), Γκουγκουλιάς Ν. (65′ Κολτσίδας), Τσούγιας, Συγκούνας, Ζαϊρές Β., Μπούμπουλης Ευάγγ., Σερίφης, Τζήκας (55′ Τζίκα Ίλ.), Ζαϊρές Γ., Κόκρας.