Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

ΑΕΛ και Λαρισαϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 2 – 2, στο πλαίσιο της 9ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, στο γήπεδο της Ανθούπολης.

Η ομάδα του Χρήστου Γκάτα έφτασε τους δέκα βαθμούς, ενώ ο Λαρισαϊκός τους έντεκα, αμφότεροι μένοντας στην μέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόλις στο 7ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Φούντογλου με σουτ έξω από την περιοχή, για να ισοφαρίσουν στο 28′ οι φιλοξενούμενοι σε 1 – 1 με «δράστη» τον Μανωλόπουλο.

Μάλιστα ο Λαρισαϊκός πήρε και κεφάλι στο σκορ με τον Γούπο στο 40′ έπειτα από όμορφη ατομική προσπάθεια και πλασέ στην κίνηση.

Στην επανάληψη και στο 77′ η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι, όταν ο Καλύβας ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Παπαπούλιο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τσιούτσιας που ισοφάρισε σε 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΑΕΛ (Χρήστος Γκάτας): Νικόλι, Μπόρος (86′ Χονδής), Γκουγκίδης, Καλαπανίδας, Ράπτης, Γιαννακός (55′ Τσούπρος), Φούντογλου, Τσιούτσιας, Χουλιαρόπουλος (78′ Τάτσης), Πολύζος (55′ Καλύβας), Γκόγκουρας.

Λαρισαϊκός (Γιάννης Μπάγκας): Παπαπούλιος, Μικερτζής, Μπαλογιάννης (55′ Πατέτσιος), Σελήνης, Κωνσταντάς, Γκουντάρας, Σπανός (85′ Σωτηρόπουλος), Κουρούκας (73′ Βάσος), Γούπος, Μανωλόπουλος, Γκόλαντας.