Μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις στην Τερψιθέα

Χωρίς νικητή (1 – 1) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι κορυφής της 7ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας μεταξύ του Μαχητή Τερψιθέας και της Δόξας Αρμενίου.

Οι δύο ομάδες κατείχαν τόσο πριν την σέντρα την πρώτη και δεύτερη θέση του Ομίλου, όσο και μετά την λήξη του αγώνα, μοιραζόμενοι τον έναν βαθμό της ισοπαλίας. Έτσι ο Μαχητής έκανε 17 τους βαθμούς του και το Αρμένιο 14.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Γιάννης Δάσσιος στο 24ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Μάλιστα οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με αυτό το 1 – 0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη και στο 60′ το σουτ του Γιάννη Δάσσιου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καραδημήτρη, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90′, χάρις σε ψύχραιμο πλασέ του Βασίλη Καραμήτρου.

Για τους φιλοξενούμενους ακυρώθηκε γκολ του Καψούρη ως οφσάιντ, το οποίο και αμφισβήτησαν οι Αρμενιώτες.

Μαχητής Τερψιθέας (Βαγγέλης Μπρισίμης – Θοδωρής Εμμανουήλ): Νότας, Ιωάννου, Γκαραγκούνης, Παπαδημητρίου, Δάσσιος, Φανίδης (78′ Καραμανώλας), Καφφές Ζ. (85′ Κανελλίδης), Ριζούλης (85′ Καφφές Στ.), Ηλιούδης (87′ Κατσαβριάς), Φούντας, Τζάνακας.

Δόξα Αρμενίου (Βασίλης Καψούρης): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Ζιόμπουρας, Καραπέτσας, Ρουμπιές, Νασιούλας, Κατσογιάννης, Χατζόπουλος (75′ Σπανός), Καραμήτρος, Καψούρης, Βισβίκης (46′ Χατζής).