Μοιρασιά στην Ανθούπολη

Τον έναν βαθμό της ισοπαλίας (2 – 2) μοιράστηκαν Λάρισα ’88 και Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου στην Ανθούπολη το μεσημέρι του Σαββάτου στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Με την ισοπαλία αυτήν, η Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου του Στέφανου Μπόρα έφτασε τους επτά βαθμούς στον 1ο Όμιλο της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας, ενώ η Λάρισα ’88 τους τέσσερις.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Αποστόλης Ξεφτέρης στο 14ο λεπτό της συνάντησης, όταν και πήρε την ασσίστ από τον Ηλία Ξεφτ΄έρη και από πλεονεκτική θέση κέρδισε τον Μένογλου για το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν την αναμέτρηση πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 44′ ο Τσίντζος έκανε μια εξαιρετική προσπάθεια και στο τελείωμα αυτής βρήκε με σέντρα τον Μπράτσο που μέσα από την περιοχή πλάσαρε σωστά τον Καραδήμο για το 1 – 1.

Στην επανάληψη και στο 47′ μετά κάθετη του Τανού, ο Τσίντζος πλάσαρε πάνω από τον κίπερ, Καραδήμο και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους για πρώτη φορά στον αγώνα.

Την τελευταία λέξη όμως είπαν οι φιλοξενούμενοι που ισοφάρισαν στο τελικό 2 – 2 με τον Βασίλη Τάμπλη με μακρινό σουτ.

Λάρισα ’88 (Χρήστος Διαμαντής): Μένογλου, Κωνσταντίνου Β., Καραλευτέρης (46′ Κωνστανίνου Γ.), Κεϊμαλής, Μπράτσος, Σουίνκλες, Τσίντζος (69′ Χαμαρτζής), Αράρ, Πέμας, Τανός (87′ Τάτσιος), Μαλάκης.

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου (Στέφανος Μπόρας): Καραδήμος, Μυλωνάς, Λυμπίκης Αθ., Τσόχα, Μπακλαβάς, Ξεφτέρης Ηλ., Ξεφτέρης Χρ., Τάμπλης, Ξεφτέρης Απ., Βαλιάκος Ν., Βαλιάκος Μ.