Μοιρασιά στη Νεάπολη

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ηρακλή Λάρισας και Ολύμπου Γόννων, στην έδρα του πρώτου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1 για την 11η Αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, ο ρυθμός ήταν μοιρασμένος με ευκαιρίες να υπάρχουν εκατέρωθεν, χωρίς ωστόσο να προκύψει κάποιο γκολ για μία εκ των δύο πλευρών. Έτσι όλα έδειχναν πως θα πάμε στην ανάπαυλα χωρίς σκορ. Όμως, ο Ηρακλής Λάρισας είχε αντίθετη άποψη.

Καθώς έχοντας μπει στη τελευταία ευθεία του πρώτου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γαργάλας με όμορφη προσπάθεια νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη τώρα και με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα, ο Σερίφης για τους Γόννους κατάφερε να σκοράρει, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στα τελευταία λεπτά, αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ, που θα έγειρε τη πλάστιγγα υπέρ τους. Ένα γκολ το οποίο δεν ήρθε για κανέναν. Έτσι το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι το τέλος και τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.