«Μοιρασιά» στους Γόννους

Δίχως νικητή και δίχως σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ολύμπου Γόννων και Σμόλικα Φαλάνης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά και από αυτή την αναμέτρηση στο Γήπεδο των Γόννων, ο Όλυμπος έφτασε τους 18 βαθμούς συνολικά και ισοβαθμεί στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, μαζί με την Δήμητρα Γιάννουλης. Από την άλλη ο Σμόλικας Φαλάνης βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, έχοντας μαζέψει έντεκα βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τη πρώτη σημαντική ευκαιρία στον αγώνα. Ήταν το 3ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν από ασταθή απομάκρυνση του Μπαρούτζα, ο Γαγάρας έκανε το σουτ, δεν πέτυχε όμως τη μπάλα όπως θα ήθελε, στέλνοντας τη λίγο άουτ. Ενώ και πάλι για τους γηπεδούχους στο 8′, ο Μάντζαρης υπό καλές προϋποθέσεις έκανε το σουτ, αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, για τον Όλυμπο Γόννων ο Ριζούλης είχε δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρει και να δώσει στην ομάδα του τη νίκη, όμως αμφότερες τις απώλεσε. Από την άλλη ο Σμόλικας Φαλάνης είχε τη σπουδαιότερή του φάση στο 72′, όταν από κόρνερ του Γιάννη Πόνηρου, ο Χαζίζι έκανε τη κεφαλιά, αλλά είδε τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι! Έτσι το 0 – 0 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Ζαϊρές, Μπουζούκας, Μπούμπουλης Αθ., Κολτσίδας, Γκουγκουλιάς, Σερίφης (63′ Ριζούλης), Καραΐσκος (72′ Μπούμπουλης Ευαγ.), Γαγάρας, Μάντζαρης, Τσιτζιλώνης.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Παπανικολάου): Παπαγιάννης, Πολύζος, Μπαρούτζας, Γούτος, Πόνηρος, Γκιώνα, Χαζίζι (76′ Ντανίκας Αθ.), Μπάκος (71′ Σκούπρας), Νερπιέτρι, Γκαλμπογκίνης (81′ Κουτσούκης), Ρίζος.