Μοιρασιά στο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης»

Τον βαθμό της ισοπαλίας (1 – 1) μοιράστηκαν ΑΕΛ και Νεάπολη Λάρισας στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι δύο ομάδες σκόραραν από μία φορά (1 – 1) και μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, που έφερε την Νεάπολη στους 8 πόντους και την 4η θέση και την ΑΕΛ στους 6 και την 9η θέση.

Για τους γηπεδούχους ο Τσούπρος στο 72′ ήταν εκείνος που εκμεταλλεύτηκε την κακή εκτίμηση από τον Αντώνη Μπουχλαριώτη μιας σέντρας των «βυσσινί», στρώνοντας άθελά του την μπάλα στον Τσούπρο, που με σουτ μέσα από την περιοχή κέρδισε τον Μέκρα και άνοιξε το σκορ.

Την ισοφάριση στην αναμέτρηση πέτυχε στο 81ο λεπτό μετά από συνεργασία του Μανώλη με τον Μπαλαούρα, ο Μπάρδας με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό, 1 – 1.

ΑΕΛ (Χρήστος Γκάτας – Γιάννης Βασιλείου): Νικόλι, Μπόρος, Γκουκίδης, Καλαπανίδας, Ράπτης, Γιαννακός Τάτσης, Τσούπρος (77′ Χονδής), Χουλιαρόπουλος, Πολύζος, Γκόγκουρας (68′ Καλύβας).

Νεάπολη (Αντώνης Μπουχλαριώτης): Μέκρας Β., Βιλανάκης Χρ. (46′ Τζίκας), Παλάσκας, Γουσόπουλος, Πανάγος, Μπουχλαριώτης, Μέκρας Γ. (65′ Τσουγγουρίδης), Μπάρδας, Μανώλης, Μπαλαούρας, Γκερντέτσι.