«Μοιρασιά» στο… τέλος

Αστέρας Μελισσοχωρίου και Πελασγιώτιδα κράτησαν τη… δράση για το τέλος, στο τελευταίο δεκάλεπτο σημείωσαν από ένα γκολ και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 για τη 26η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν τους απαραίτητους χώρους για να απειλήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία και να πάρουν το προβάδισμα στο ματς. Σημαντική ευκαιρία είχαμε στο 15′ για τη «Πέλα», με τον Γελαλή να βγαίνει τετ – α – τετ, αλλά να πλασάρει άουτ. Έτσι μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο πρώτο μέρος, βρήκε τους ποδοσφαιριστές να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, η Πελασγιώτιδα κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και ενώ είχε μεσολαβήσει τετ – α – τετ του Νικούλη που απέκρουσε ο γκολκίπερ στο 67′. Πιο συγκεκριμένα, στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από κομπίνα σε φάουλ, ο Δάσιος Δ., έκανε τη σέντρα και ο Πωτός με απίστευτο τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας!

Παρά τα στενά χρονικά περιθώρια που υπήρχαν στο ματς, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου δεν έχασε τη ψυχραιμία του και κατάφερε να επαναφέρει γρήγορα γρήγορα τις ισορροπίες. Πέντε λεπτά μετά λοιπόν, η άμυνα των φιλοξενούμενων σταμάτησε για οφσάιντ, ο διαιτητής έδειξε «παίζεται» και ο Νικόλι με πλασέ σε κενή εστία από ασίστ του Καραμάνου ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.