Μουντιάλ 2022, 3ος όμιλος: Πέρασαν Αργεντινή και Πολωνία, αυτά είναι τα ζευγάρια στους “16”

Αργεντινή και Πολωνία προκρίθηκαν στους “16” του Μουντιάλ 2022, παρότι οι πρώτοι νίκησαν τους δεύτερους την τελευταία αγωνιστική. Η τελική βαθμολογία του ομίλου και οι ομάδες με τις οποίες διασταυρώνονται στην επόμενη φάση.

Η Αργεντινή νίκησε την Πολωνία 2-0 χάρη στα γκολ των ΜακΆλιστερ και Χουλιάν Άλβαρες και προκρίθηκε στους 16 του Μουντιάλ 2022, τερματίζοντας στην πρώτη θέση του ομίλου. Το Μεξικό νίκησε τη Σαουδική Αραβία 2-1, ωστόσο το γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις ήταν μαχαιριά και τους στέρησε τη διεκδίκηση της πρόκρισης στο φινάλε.

Τα ζευγάρια των 16 για Αργεντινή και Πολωνία

  • Σάββατο 3 Δεκεμβρίου, 21:00 Αργεντινή – Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • Κυριακή 4 Δεκεμβρίου, 17:00 Γαλλία – Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Η Αργεντινή θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (03/12) την Αυστραλία και η Πολωνία θα αναμετρηθεί με τη Γαλλία την προσεχή Κυριακή. Αν η αλμπισελέστε προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στους οκτώ τον νικητή του Ολλανδία – ΗΠΑ, ενώ αν η Πολωνία αποκλείσει τους μπλε, θα αναμετρηθεί στους οκτώ με τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία – Σενεγάλη.

Η τελική κατάταξη του τρίτου ομίλου

Μουντιάλ 2022, 3ος όμιλος: Πέρασαν Αργεντινή και Πολωνία, αυτά είναι τα ζευγάρια στους "16"
Η τελική βαθμολογία του τρίτου ομίλου
SPORT24

Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Ολλανδία – ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 Αργεντινή – Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γαλλία – Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 Αγγλία – Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1Ε – 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 1G – 2H, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1F – 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 1H – 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF1: W53 – W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 QF2: W49 – W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF3: W55 – W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 QF4: W51 – W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF1: W57 – W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF2: W59 – W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δείτε τη Game Night για τον θρίαμβο της Αργεντινής και την υπόλοιπη δράση στο Μουντιάλ 2022:

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 – 11:00), The Show Must Go On (12:00 – 14:00), Pame Stoixima Pre Game Show (15:30 – 16:00), Game Night (22:45 – 00:15).

Πηγή: Sport24.gr