Μπούνα… παραμονής!

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου επικράτησε εντός έδρας της Αστραπής Νέας Πολιτείας με 2 – 1 και πλέον πολύ δύσκολα θα χάσει την… παραμονή. Ο Μπούνα και τα δύο γκολ.

Με νίκη συνέχισε η ομάδα του Καλοχωρίου στη 3η αγωνιστική των πλέι άουτ και διατηρήθηκε στη 1η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 10 βαθμούς, την ώρα που η ομάδα της Νέας Πολιτείας βρίσκεται στη τελευταία θέση με έναν βαθμό και ενώ εκκρεμεί το μέλλον της αναμέτρησης με τη Λάρισα 2012 που είχε διακοπεί.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να σκοράρουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, φτάνοντας έτσι στη πολυπόθητη νίκη. Στο πρώτο μέρος και με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, ο Τσιαντούλης βρήκε ωραία τον Μπούνα και αυτός με σουτ από θέση βολής “άνοιξε” το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η Αναγέννηση Καλοχωρίου συνέχισε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, διατηρώντας εύκολα σχετικά το υπέρ της προβάδισμα. Μάλιστα κατάφερε να ανεβάσει κιόλας τον δείκτη του σκορ, “ασφαλίζοντας” ουσιαστικά τη νίκη.

Συγκεκριμένα στο 60ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Σαΐτης έβγαλε ωραία μπαλιά στη πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Μπούνα και πάλι, περνώντας και τον τερματοφύλακα αυτή τη φορά βρήκε και πάλι δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0 για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στο παιχνίδι σε 2 – 1 στο 73ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη Κυριάκου.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος, Σαΐτης, Μάρκου, Νεστορίδης, Λιούσκας, Τσιαντούλης, Δάκτυλας (46′ λ.τ. Κόκκοβας), Μπούνα (85′ Μακρής), Τσιάτας, Σαμπάνης (80′ Λάιος).

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Χλωρός, Παπαμάνος (70′ Αλεξανδρής), Σιάρκος (60′ Σκόμπα), Μπατζέλας, Μπέτσης, Καλτσάς (80′ Ηλιούδης), Φούντας, Βενέτης, Κυριάκος.