Μύτικας – Γ.Σ Νίκαιας 59 – 77

Η ομάδα της Νίκαιας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και γρήγορα διαμόρφωσε μια διαφορά 10 πόντων. Στη συνέχεια όμως χαλάρωσε αρκετά την άμυνά της και η ομάδα του Μύτικα άρχισε να βρίσκει σχετικά εύκολα το δρόμο προς το καλάθι.

Στο β δεκάλεπτο η Νίκαια παρουσίασε πολύ άσχημη εικόνα επιθετικά και στο 7.22 του β δεκαλέπτου ο Μύτικας πέρασε μπροστά. Στο τέλος του δεκαλέπτου ο Κοτσώνας ευστόχησε και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 38 – 40 για τη Νίκαια. Με την επανάληψη ο Χασανίδης έριξε στο παρκέ τους Σταυρόπουλο Δημήτρη και Γιώργο, Λέγκα, Λευκαδίτη, Μηλιώνη και Κοτσώνα.

Με πολύ καλές επιθετικές προσπάθειες αλλά και δίνοντας έμφαση στην άμυνα, η Νίκαια γρήγορα αύξησε τη διαφορά σημειώνοντας 24 πόντους έναντι 7 για το Μύτικα στο γ δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μύτικας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η Νίκαια κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά των 18 πόντων και ο αγώνας έληξε νικηφόρα γι’ αυτήν με 59 – 77. Σε πολύ καλή μέρα οι Δημήτρης Σταυρόπουλος και Θρασύβουλος Κοτσώνας.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-40 (19-20), 45 – 64 (7-24), 59 – 77 (14-13)

ΓΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Χασανίδης): Μαργαριτόπουλος 4, Ζουμπάς 12, Κοτσώνας 16,  Σταυρόπουλος Γ. 7 (3), Σταυρόπουλος Δ. 24(1), Λέγκας 3 (1), Λευκαδίτης 4, Βλησαρούλης 4, Γαλίτης, Αμπντάλα 2, Μηλιώνης 1