Νέα εμφατική νίκη και δεύτερος ο Κίσσαβος Συκουρίου!

Νέα νίκη πανηγύρισε εντός έδρας ο Κίσσαβος Συκουρίου, μιας και κέρδισε με σκορ, 4 – 1 τον Απόλλωνα Γαλήνης στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Οι «κιτρινόμαυροι» έφθασαν σε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έφθασαν έτσι τους είκοσι εννέα βαθμούς. Πέρασαν προσωρινά στην 2η θέση της βαθμολογίας, καθώς εκκρεμεί και το παιχνίδι του Φιλοκτήτη Μελιβοίας με τον Όλυμπο Αιγάνης που αναβλήθηκε λόγω χιονιά.

Από την άλλη, το σύνολο του Δημήτρη Μήτση παραμένει στην 8η θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας έντεκα βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πρώτοι στο σκορ με τον Λάγιο στο 26′, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Κωνσταντίνος Τζιούρας με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το Συκούριο σημείωσε 3 γκολ και έφθασε στην εμφατική νίκη. Αρχικά, ο Άκης Νεμπεγλέρας έκανε το 2 – 1 στο 64ο λεπτό και ο Κωνσταντίνος Βελλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 στο 72′. Το τελικό 4 – 1 για την ομάδα του Αποστόλη Τσιανάκα διαμόρφωσε δύο λεπτά αργότερα ο Γιώργος Καραντώνης.

Μάλιστα, ο Κίσσαβος Συκουρίου είχε και δοκάρι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άκη Νεμπεγλέρα (30′), όπως και με τον Νίκο Κορδέλα (45′). Τέλος, οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν πέναλτι με τον Δημήτρη Πλιάγκα στο 43ο λεπτό, με τον πορτιέρο της Γαλήνης, να αντιδρά σωστά…

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Γιάκου, Αγγέλης, Γκρέτσης, Βελλής, Νεμπεγλέρας (75′ Μουρογιάννης), Βόραδας (46′ Μέρκο), Κώτσιας, Καραντώνης, Πλιάγκας (46′ Τόπης), Τζιούρας (70′ Λιόγκας), Κορδέλας (75′ Τσίκος).

Απόλλων Γαλήνης (Δημήτρης Μήτσης): Ευαγγελόπουλος, Χαλίλ, Ζυγούρης Π., Τζήκας, Κοκκινόπουλος, Λελεντζής, Πλατής, Γκουτσιούδης, Βαρσάμης, Τζίκα, Γουγουλούλης.